Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podle článku uvedeného v New England Journal of Medicine 10.09.09 použila australská farmaceutická firma CSL při svém výzkumu prasečí chřipky vakcínou bez nebezpečných adjuvantů, přestože Australanům má být podána vakcína proti prasečí chřipce s těmito adjuvanty.

http://content.nejm.org/cgi/content/full/NEJMoa0907413

Mimo to byli účastníci těchto testů zdraví, dospělí jedinci mezi 18.  a 64. rokem věku, tzn., že těhotné ženy, lidé nad 64 let a děti v této skupině nebyli zastoupeni, přestože patří mezi mezi populaci určenou primárně pro očkování proti prasečí chřipce.

Kromě toho se zdá, že testování byla podrobena pouze jedna vakcína z návrhu WHO, které nebyly vyvinuty reverzní genetikou.

http://www.who.int/csr/resources/publications/swineflu/summary_candidate_vaccine.pdf

http://www.who.int/csr/resources/publications/swineflu/ivr153_20090608_en.pdf

Reportáž New England Journal of Medicine uvádí:

Vakcína proti N1H1, která je monovalentní, bez adjuvantů, inaktivní a s rozdělenými viry, byla vyrobena CSL Biotherapies (Parkville, Australia). Semenný virus byl připraven z vybraného vaccine virus NYMC X-179A (New York Medical College, New York), odvozeného z A/California/7/2009 (H1N1) virus, který je jedním z virů pro tento účel doporučený WHO8,9 .

Dále:

"Zdraví netěhotní dospělí ve věku od 18 do 64 let se mohli zapsat (k těmto testům, pozn. překl.)

Jakou mají tyto klinické údaje relevanci ke skutečným vakcínám, které mají být podávány Australanům, když klíčová složka - a existuje velké množství věděckých důkazů o tom, že adjuvanty jsou nebezpečné - je stejně jako klíčové cílové skupiny vyloučena?